Lajkonik

Stowarzyszenie „Lajkonik”

Programy

Programy Lajkonika na rok 2012:

 • Klub Integracyjny Niewidomego Seniora – nasz klub wspólnie z Miejskim Dziennym Domem Pomocy Społecznej od 2005 roku prowadzi działalność na rzecz seniorów niewidomych i nie tylko. Spotkania klubowe odbywają się 3 razy w tygodniu: poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 13.00 – 16.00.  W ramach w/w spotkań odbywa się gimnastyka rehabilitacyjna, udzielane są porady obywatelskie, rozmowy wspierające, warsztaty teatralne, wyjścia do instytucji kultury, wycieczki w okolice Krakowa i nie tylko. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

 • „Myślę, więc jestem”

 

 • VIII zlot turystyczny „Biała laska w górach” – wyjątkowo w tym roku zlot odbył się w czerwcu. Uczestnicy (ok. 100 osób) odwiedzili Bieszczady, wspinali się na połoniny, poznawali krajobraz z okien kolejki bieszczadzkiej, na brzegu jeziora solińskiego obchodzili noc świętojańską, zwiedzili skansen w Sanoku i „hit” Podkarpacia Karpacką Troję. Dopisała pogoda, humory i kondycja też. Zlot współfinansowany był ze środków PFRON

 

 • „Od jednostki do grupy” – projekt współfinansowany przez miasto Kraków, rusza od sierpnia. Beneficjentami projektu będzie 12 rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Nabór  uczestników rozpocznie się w Polowie września. W trakcie realizacji projektu rodzice uczestniczyć będą w zajęciach psychoedukacyjnych, dla matek uruchomione zostaną zajęcia relaksacyjne, taneczne, sesje zdjęciowe itp. Zapraszamy do udziału w projekcie.

 

 • „Senior – asystent w turystyce osób niewidomych”

Harmonogram – „Senior asystent w turystyce osób niewidomych”

 

 • „Aktywny Kraków” – projekt współfinansowany przez miasto Kraków, skierowany do osób z dysfunkcją wzroku uprawiających różne dyscypliny sportu i turystykę. Realizacja projektu trwa cały rok.

 

 • Turnusy rehabilitacyjne – nasi członkowie wyjeżdżają nad morze  ( sierpień, wrzesień) oraz do Tuczna (wrzesień). W czasie pobytu            w Tucznie realizowany będzie projekt PN „Drawieński Park Narodowy”, którego celem będzie poznanie tego nietypowego i młodego parku narodowego.

 

 • Organizacja zajęć sekcji sportowych osób niepełnosprawnych – projekt współfinansowany przez MSiT umożliwiający osobom niewidomym i słabo widzącym podnoszenie klas sportowych i udział w zawodach sportowych. Projekt realizowany jest cały rok.

 

 • Warsztaty teatralne – projekt współfinansowany przez PFRON skierowany do uczestników Klubu Integracyjnego  Niewidomego Seniora, realizowany od maja do grudnia 2012 roku.

 

 • „Zielone Światło” – projekt skierowany do sportowców niewidomych i słabo widzących, umożliwiający starty w otwartych imprezach sportowych indywidualnych i grupowych. Projekt współfinansowany przez UM Krakowa trwać będzie od września do końca października.

 

 • „Budujemy gminę Wawel”– projekt realizowany będzie od września 2012 roku i trwać będzie do października 2013 roku. Bliższe informacje znajdziecie Państwo we wrześniu w zakładce poświęconej realizacji właśnie tego programu.