Lajkonik

Stowarzyszenie „Lajkonik”

Informacje

Otwarty Integracyjny Turniej Brydża Sportowego w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” – Sprawozdanie

W dniach 08 czerwca 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 10, Kraków ul. Blachnickiego 1, został rozegrany Otwarty Integracyjny Turniej Brydża Sportowego w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” – Niepełnosprawni w 100-lecie niepodległości, organizowany przez Stowarzyszenie „LAJKONIK”.
Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny. Tutaj liczyło się po prostu które miejsce zająłeś ze swoim zapisem w porównaniu do innych. Po skończeniu rozdania wszystkie zapisy były sortowane według ich wielkości i na tej podstawie wiadomo kto miał najwyższy zapis. Para aby osiągnąć lepszy zapis musiała po prostu zagrać inaczej
niż inni licząc, że obrana metoda okaże się trafna.
Do Otwartego Integracyjnego Turnieju Brydża Sportowego zgłosiło się 16 par – 32 osoby. W rozgrywkach uczestniczyło 14 par w tym dwie pary grały wspólnie, jedna pary ze względów zdrowotnych zrezygnowała a jedna nie podjęła rywalizacji w turnieju.

Rywalizacja była zacięta, różnice pomiędzy pierwszą a czwartą parą minimalne, (decydowało, jedno dobrze rozegrane rozdanie) co pokazuję wyniki turnieju zamieszczone w załączeniu. Zwycięzcami okazała się para Wierzbicki Włodzimierz, Żywiecki Andrzej – 145 pkt. (60,42% maksymalnego wyniku w tym 5 maksów), drugie miejsce Konik Barbara, Żugaj Andrzej – 143 pkt. (59,58% maksymalnego wyniku, w tym 4 maksy), trzecie miejsce Florczyk Józef, Mierzejewska Loda –143 pkt.(59,58% maksymalnego wyniku, w tym 3 maksy). Wszystko w atmosferze fair play z uśmiechem i humorem dopisującym każdemu uczestnikowi turnieju.
Organizator Stowarzyszenie „LAJKONIK”.